A fenyőfélék családjába tartozó, tűlevelű erdei fenyő akár 40m magasra is megnő és a legelterjedtebb fenyőféle Europában és Oroszország északi területein.
Minden része hasznos számunkra: házat, bútort, papír alapanyagot, tűzifát ad, gyantájából terpentint és terpentinolajat, valamint tűzifát (hegedűgyantát) állítanak elő, míg a fenyőtűk és friss hajtásokból vízgőz desztillációval gyógyhatású illóolajat. A fenyőrügyekből cukorral vagy mézzel szirupot készítenek.
Inhaláló keverék nátha és felsőlégúti fertőzések első tüneteitől
Egy fazék gyöngyözve forró vízbe cseppentsünk 3 csepp Pinus sylvestris és 3 csepp Melaleuca alternifolia (Teafa) illóolajat, egy törölközővel takarjuk le a fejünket és hajoljunk a gőz fölé. Lélegezzünk mélyeket legalább 3-5 percen át. Az edényt mindig tartsuk stabil felületen, ahonnan nem borulhat ránk! Kisgyereknél az inhalálást úgy javasoljuk, hogy a gyerek a kádban ül, a gőzölgő tálat pedig a mosdóba állítjuk és becsukjuk a fürdőszoba ajtaját. Így el tudjuk kerülni a forrázás kockázatát.
A fenyő akkor is gyógyít minket, ha egy jót sétálunk egy fenyőerdőben. A japán erdőfürdő (shinrin-yoku), ami valójában nem fürdő, hanem az erdőben töltött tudatos lazítás módszere a 80-as évek óta egyre több figyelmet kap világszerte. A könnyű testmozgás, az erdő levegője és pihenés olyan civilizációs betegségek kezelésében hatásos, mint a szív és érrendszeri problémák, a depresszió, a szorongás és több hormonális rendellenesség. A bizonyított élettani hatás magyarázata, hogy az erdőben tartózkodó emberek jótékony baktériumokat, a fák által kibocsájtott illóolajokat és negatív töltésű ionokat lélegeznek be. Kell ennél jobb motiváció egy hétvégi kiránduláshoz?
Forrás:
https://www.materiamedica.info/en/materia-medica/john-henry-clarke/pinus-sylvestris
https://abchomeopathy.com/r.php/Pin-s
https://www.bachremedies.com/en-us/range/browse-by-need-state/find-joy-and-hope/pine/
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.