Az allergiát elsősorban a kora tavasszal megjelenő fák és fűfélék pollenjei váltják ki. Elsők között a mogyoró, ciprus, tiszafa, éger, kőrisfa pollenje okozhat gondot. A tünetek súlyosságát azonban befolyásolja a lakókörnyezetben esetlegesen fellelhető penész, poratka és háziállatok jelenléte is, valamint a táplálkozásnak is igen fontos szerep jut.
Mit tehetünk magunkért, ha allergiától szenvedünk?
Pollenallergia esetén a szezon előtt el lehet kezdeni a szervezet érzékenyítését az allergénből készült homeopátiás szerrel. Az immunrendszer kondicionálódik az allergénhez, és kevesebb tünetet okoz a virágpor. A kezelést ki lehet egészíteni a hisztaminból készült szerrel, mely az allergiás tüneteket okozó hisztamin felszabadulását csökkenti a szervezetben.
Szedés módja:
POLLENS + HISTAMINUM
Szezon előtt három-négy héttel elkezdve, heti 3 alkalommal. Ajánlott potencia: 30 CH
A tünetek megjelenésekor váltsunk át napi szedésre, a 15 CH potenciából, naponta 2x mindkét szerből.
A már meglévő allergiás tüneteket a fenti protokoll mellett egyénre szabottan tudjuk enyhíteni. Tekintsük át a leggyakrabban alkalmazott szereket.
ALLIUM CEPA: egyre gyakoribb tüsszögés, meleg, vizes váladék csepeg az orrból, amely kimarja az orrcimpákat és a felső ajkakat. Erősen könnyezik; érzékeny a virágillatra. A tünetek elsősorban a bal oldalon kezdődnek és a reggeli órákban a leghevesebb a tüsszögés. Az állapot rosszabbodik ágyból felkelve. Különösen érzékenyen reagál az őszibarackra.
ARSENICUM ALBUM: égető érzést okozó orrváladék, heves tüsszögés, amely az orr viszketésével kezdődik. A viszketés nem enyhül a tüsszentés hatására. Jellemzően a beteg aggódik és nyugtalan.
DULCAMARA: az orrjáratok bedugulnak, nem tud orron át lélegezni. Folyamatosan tüsszög, szeme és orra víztisztán váladékozik. Rosszabbodik a szabad levegőn, frissen nyírt fűtől. Javul zárt helyiségben és a tenger közelében. A szemek bedagadnak.
EUPHRASIA OFFICINALIS: bőséges, maró könnyek, bőséges, de nem irritáló orrváladék (Allium Cepa ellentéte). Gyors hatású szer: nagyon hasznos láz nélküli felső légúti betegségek esetén. A szemek állapota rosszabbodik a szabadban és szélben.
GELSEMIUM SEMPERVIRENS (Gelsemium): erős tüsszögés, az arc forró, nehéznek érzi a testét, főleg a végtagjait. A tüsszögés a reggeli órákban heves. Az orr viszket, vizes, irritáló orrváladék jellemzi. Olyan érzése van, mint ha a torok felől a bal orrnyílás felé víz folydogálna.
NATRIUM CHLORATUM: vizes váladék ürül a szemekből és az orrból. Az orrfolyás olyan intenzív, hogy törölközőt kell alá tartania. Ébredéskor fáj a feje és gyakran tüsszög. Elveszíti az íz és szag érzékelését. A torka kapar. A könnyek kimarják a szemek sarkait. Rosszabbodik a napon, javul a tenger közelében. Erősen kívánja a sós ízt.
SABADILLA: Görcsös tüsszögés, folyékony orrváladék. Az orrjáratok bedugulnak, a beteg horkol. Az orr belül viszket, vérezhet az erős tüsszögés következtében. Erős fájdalom az arcüregekben, vörös szemhéjak. Utálja a fokhagyma szagát.
A tüneti szereket enyhébb tünetek esetén 9 vagy 15 CH - ban szedjük óránként, majd napi 3 alkalommal a tünetek csökkenéséig, erős tünetek esetén 30 CH - ban óránként, majd napi 2-3 alkalommal a tünetek javulásáig.
Forrás: Margaret Tyler: Pointers to Common Remedies
https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hay-fever/in-depth/seasonal-allergies/art-20048343
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.