A vírus okozta gyulladás esetén az antibiotikumokat csak a felülfertőződés veszélye miatt írják fel, magára a vírusra a gyógyszer hatástalan... Ilyenkor, mivel az immunrendszer támogatása a fő cél, a „szelíd gyógymód” hasznos segítség lehet.
A tünetek megjelenésekor érdemes azonnal megkezdeni a homeopátiás kezelést. A nagyobbacska gyerekek pontosan elmondják hol, és hogyan fáj a torkuk, gyakran ügyesebben, mint egy felnőtt. A megfelelő homeopátiás gyógyszer kiválasztásához ez nagyon fontos. Vegyük pontosan számba, hogy milyen a fájdalom, a picik gyakran mondják, hogy kígyó van a torkomban, vagy olyan, mintha bogár csípte volna meg, vagy egy hajszáltól nem tudok nyelni, ezek kulcstünetek. Fontos az is, hogy a fájdalom mire enyhül, illetve fokozódik. Hideg italra, meleg teára, esetleg borogatásra? Nem árt megnézni milyen a kicsi torka: piros vagy rózsaszín, látunk-e a nyelven lepedéket, és érdemes megtapogatni a nyirokcsomókat is.
Figyeljük meg, melyik oldal fájdalmas, mert ez is döntő tünet lehet! Súlyos mandulagyulladás esetén mindig orvoshoz kell fordulni!
A szereket óránként is lehet szedni, a tünetek javulásáig, 9 vagy 15 CH potenciában. Ha 3-4 adag nem enyhíti a panaszokat, másik szert kell választani!
Pár példa a leggyakrabban használt torokszerek közül
ACONITUM NAPELLUS, ha a betegség hirtelen lehűléstől alakul ki, a torok száraz, piros és a baba hangja rekedt.
BELLADONNA, jobb oldali panasz, nyeléskor erős fájdalom, piros málnanyelv, esetleg magas láz, izzadással. A gyermek szeme fényérzékeny.
APIS MELLIFICA, a szer méhecskéből készül, és a torok is úgy néz ki, mint egy duzzadt csípés. Rózsaszín, a fájdalom égő-szúró. Hideg borogatásra javul.
HEPAR SULFUR, ha a szálkaszerű fájdalom nyeléskor a fülbe sugárzik, és meleg italokra fokozódik. A torok gennyes, a kicsi fázik és nyűgös.
LACHESIS MUTUS, amikor a fájdalom baloldali, és az üres nyelés kellemetlen, de a szilárd ételé nem. A torok liláspiros, a nyak érintésre érzékeny.
MERCURIUS SOLUBILIS, a gyulladt, tüszős mandula fő szere. A nyelv petyhüdt, fehér színű, a fog lenyomata megmarad rajta. Bőséges, égető nyálfolyás, a párna vizes reggelre.
PHYTOLACCA, amikor bíborvörös a torok, és középen, a nyelvgyöknél fáj. A gyerek panaszkodhat, hogy olyan, mintha pókháló lenne az arcán. A meleg italok rontják az állapotát.
Ha nem találunk a tüneteknek teljesen megfelelő szert, használhatunk komplex homeopátiás készítményt is, amelynek összetevői alacsony potenciában tartalmazzák az adott betegség esetén leggyakrabban alkalmazott szereket.
A fertőzéses eredetű garat- és gégehurut, illetve torokgyulladás miatt kialakult torokfájásra homeopátiás komplex készítmény javasolható. Ez a komples szer csökkenti a gyulladást és serkenti a gyógyulást.
Ha évente az apróbb téli betegségek és nyári megfázások nagy részét meg tudjuk homeopátiával gyógyítani, már önmagában nagy eredmény. A homeopátiás kezelés, mivel az immunrendszerre hat, erősíti is a kicsi védekező rendszerét. Ez főleg az állandóan visszatérő óvodás betegségeknél lényeges. És ami a legfontosabb, ezzel nem tudunk ártani. Ez pedig a gyógyítás máig fennálló, örök alaptétele.
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.