Jól vagyok!

Ne adj esélyt az őszi fertőzéseknek

Miképp turbózzuk fel az immunrendszerünket? Ezeket az ötleteket igazán szeretni fogod!

Az ősz közeledtével fel kell készülni, hogy beköszönt a köhögős-tüsszögős-lázas időszak is.  A kisgyerekek szülei bármit megadnának, hogy a csemeték egy-két hétnél tovább tudjanak közösségbe járni anélkül, hogy elkapnának valamit. Van-e értelme és lehet-e serkenteni az immunrendszer működését? Életmódunknak milyen szerepe van az optimális védekezőképesség megtartásában?

Az emberi szervezet csodálatosan megalkotott rendszerében a védekező mechanizmusok felelnek az idegen anyagok közömbösítéséért, megsemmisítéséért. Ilyenek a szervezetünkbe jutó kórokozók, toxinok, daganatos sejtek, idegen anyagok) Tehát az immunrendszer rendkívül összetett és szerencsés esetben pontosan működő feladatot lát el. Ha az immunrendszer valamilyen okból valamire „túlreagál”, annak következményei ugyanolyan problémát jelentenek, mintha egyáltalán nem védekezne. Túlzott immunválasz okozza az allergiát és az autoimmun betegségeket is. Tehát az immunológusok ezért nem szeretik az immunerősítés kifejezést. Abban viszont egyetértenek, hogy testünk védekező rendszerét lehet támogatni, hogy a kisebb-nagyobb fertőzésekkel szemben ellenállóbbak legyünk, vagy gyorsabban megbirkózzunk velük. 

Hippokratész híres megállapítását, hogy a betegség a belekben kezdődik, mára már a modern orvostudomány is igazolta. Ebből kiindulva az egészség és megfelelően működő immunrendszer alapja az egészséges bélflóra és a jó emésztőrendszer. Ezért az immunerősítő akcióterv is a bélflóra támogatásával kezdődik. 

Íme az alábbi lista pontokba szedve, melyekből kedvedre „szemezgethetsz”!

  1. Minél több fermentált zöldség (kovászos uborka, kimchi, fermentált zöldségek), prebiotikus élelmiszer (pl. éretlen banán, alma, dió, 70%+ kakaóbab tartalmú csokoládé) kerüljön a tányérunkra egész évben.
  2. Változatos, minél több színanyagot tartalmazó zöldség és gyümölcs fogyasztása a lehető legtermészetesebb formában. A többszörösen feldolgozott, finomított cukrot, tartósított húskészítményeket tartalmazó ételeket iktassuk ki, amennyire csak lehet.
  3. Bélflóra támogatására, különösen olyan esetekben, amikor antibiotikumot szedtünk az elmúlt 6 hónapban: Boiron Osmobiotic Flora (élőflórát tartalmazó táplálék kiegészítő).
  4. Szoktassuk rá magunkat a hideg zuhanyra! A kb. 3 percig tartó jéghideg zuhany először hajmeresztőnek tűnik, de könnyen megszokható, sőt könnyű rászokni. Fokozza a keringést, csökkenti a gyulladást a testben, gyorsabb lesz az emésztés és még a depressziós tünetekre is jótékony hatású. Hogyan csináljuk? Először zuhanyozz le meleg vízben, sőt tekerd fel a víz hőmérsékletét olyan melegre, amelyet még épp el tudsz viselni. Fél perc után állítsd át a leghidegebb fokozatra és a lábfejektől felfelé haladva kb. 3 percig állj a hideg víz alatt. A legkeményebbek még hajat is mosnak a hideg zuhany alatt, de ezt már tényleg csak a haladóknak javasoljuk megpróbálni. A hidegterápia szelídebb formáját a téli nyitott ablaknál végzett légzőgyakorlatokat viszont a gyerekek és idősek is könnyedén beiktathatják a mindennapjaikba.
  5. A hideg zuhany után pedig ne sajnáljuk magunktól a testolajat. Ezt a bevált keverék kiválóan erősíti a testünk védekező képességét és értékes összetevői baktérium- és vírusölő tulajdonságúak.
    • 150 ml barackmag-, vagy édesmandula olajban keverjük el az alábbi illóolajokat:
    • 100 csepp Cinnamomum camphora (Ravintsara) illóolaj
    • 30 csepp Picea mariana (feketelucfenyő) illóolaj
    • 10 csepp Thymus vulgaris ct. tymol (Tymol kemotípusú Kakukkfű) 
    • 20 csepp Citrus limonum (Citrom) illóolaj

    A testápoló, védő olajunkat 6 éven aluli gyerekeknek és várandós-szoptatós anyukáknak nem ajánljuk, valamint ez a keverék befolyásolja a homeopátiás szerek hatását, tehát homeopátiás kezelés alatt nem javasoljuk használatát. 

  6. Egész évben D-vitamin pótlás. A megfelelő D-vitamin szint számottevő védelmet biztosít a fertőző betegségekkel és azok lehetséges szövődményeivel szemben. 
  7. Az immuntámogató gyógynövény, az echinacea homeopátiás formában kúraszerűen szedhető, 5 CH potenciában, napi 2x5 golyó hétköznaponként.
  8. A csecsemőrigy felelős immunsejtjeink "tanításáért", működését a tímusz-faktor (Thymuline) homeopátiás szerrel optimalizálhatjuk. Heti 1x5 golyó javasolt hétvégén, a 9 CH potenciából.
  9. Ha kezdődik a járványok ideje, heti 1 tubus Oscillococciunum NEO javasolt.

 

(H.S.)


Forrás:

https://www.uclahealth.org/news/6-cold-shower-benefits-consider

https://www.bethesda.hu/kisokos/immunerosites/

https://homeopatia.info.hu/ekonyvek-terapiaskartyak/ekonyvek/jol-mukodo-immunrendszer-termeszetesen-hu


    AJÁNLOTT E-KÖNYVEK ÉS TERÁPIÁS KÁRTYÁK
    • letöltöm

      Téli lifestyle e-kártya

      tovább
    • letöltöm

      Influenza, láz, megfázás homeopátiás kezelése

      tovább
    • letöltöm

      Jól működő immunrendszer? Természetesen!

      tovább
    • letöltöm

      Influenza & téli betegségek e-könyv

      tovább
    • letöltöm

      Őszi-téli protokoll

      tovább
    Maradt még kérdésed?

    Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.

    Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.

    homeopátiás orvost keresek
    A www.homeopatia.info.hu oldalán található információk, szolgáltatások nem helyettesíthetik szakember véleményét, ezért kérjük minden esetben forduljon szakorvoshoz!
    homeopátia.info © 2024