Azonban egy módszert nem lehet az alapján elvetni vagy elfogadni, hogy a hatásmechanizmusát tudja-e a tudomány egyértelműen magyarázni.
A tapasztalaton alapuló használatra jó példa az aszpirin. Az aszpirint az 1890-es évek óta használják, de hatásmechanizmusának élettani magyarázatát csak 1960-as években állították fel.
A homeopátia 200 éves fennállása óta olyan tapasztalati anyag gyűlt össze, mely egyedülálló. A homeopátia - mivel a szerek felírása a beteg kikérdezésén alapul – több milliónyi írásban is rögzített dokumentummal rendelkezik esetekről, gyógyulásokról. A szerekhez kapcsolt tüneteket a dokumentált tapasztalatok alapján bővítik.
Pl. A PULSATILLA PRATENSIS szert, melyet Hahnemann fedezett fel, 200 éve használják, vizsgálják betegeken, valós, tehát nem laboratóriumi körülmények között. Ez többmillió dokumentált esetet jelent!
Melyik modern gyógyszer rendelkezik hasonló klinikai tapasztalattal? A gyógyszereket a humán tesztelés időszakában általában pár ezer önkéntesen tesztelik, átlagosan 5-8 évig tart ez a fázis. (forrás: MAGYOSZ)
A legtöbb gyógyszerre, amit gyermekkorunkban szedtünk, már nem is emlékszünk. Ritka az olyan régi sikertörténet, mint az aszpirin, melynek szintén nem ismerték a hatásmechanizmusát, de használták – mert bevált…
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.