kinyomtatom
elküldöm
ajánlom
A fejfájás csupán tünet, minden esetben kivizsgálása szükséges, meg kell keresni a betegség okát. Krónikus vagy visszatérő esetekben a homeopátiás alkati szer szedésével a betegséghajlam megszüntethető és az immunrendszer stabilizálható.
A fejfájások hátterében többféle szervi eltérés állhat. A leggyakoribb okok: emésztőrendszeri tünetek, kimerültség, érrendszeri betegségek.
A teljesség igénye nélkül nézzünk néhány nagyon gyakori homeopátiás készítményt. Ezekből a tünetek hasonlósága alapján választhatunk enyhülést hozó szert.
ACIDUM PHOSPHORICUM 15 CH
napi 1-2x5 golyó
A fejfájás a fejtetőn és a tarkón jelentkezik, nyomásérzettel. Pszichés kimerülés, vizsgaidőszak, fáradtság esetén lépnek fel a panaszok, emlékezetzavarokkal együtt. Szellemi túlterheltség kapcsán a beteg a jónak sem tud már örülni.
KALIUM PHOSPHORICUM15 CH
napi 1-2x5 golyó
A fejfájás szellemi túlterheltség miatt alakul ki, gyakran a tarkótájékról indul. A beteg ingerlékeny, az evés átmeneti javulást eredményez.
NATRIUM CHLORATUM 15 CH
napi 1x5 golyó
A gyakorta megjelenő fejfájás sokszor érzelmi csalódás, gyász után lép fel. A szomorú esemény feldolgozása nehéz, a beteg szeret egyedül lenni.
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.