fejlámpa, úszógumi, melltartó, melltartóbetét, mellszívó, kispárna, szoptatós párna, párnahuzat, szappan, fertőtlenítő, füldugó, gyümölcslé, ásványvíz, keksz, ropi, könyv, újság, rejtvény, toll... Ja, és a babaholmik, body, pelenka, törlőkendő, kis sapka, popsikrém, takaró, zokni. Pólyaaaaa.
Lassan megtelik egy kisbőrönd. Aztán egy nagyobb bőrönd. Aztán még egy ikeás kék szatyor. Reped szét a hátizsák, nem lehet behúzni a ridikül zipzárját.
És ezzel be is költöztünk a kórházba.
Doktor Mami: Szülni fogok! Mit vigyek a kórházba?
Az összes cucc szanaszét hever majd a kórházi szobában az ágyon, a szekrényben és az ágy alatt a bőröndökben. Aztán jön majd a vizit, amikor a vizes törölközőket el kell pakolni, mert a főorvosnak ez a heppje, nem lehetnek elől a száradó törölközők. És akkor a homeopátiás szereknek is kellene egy kis dobozka. Vagy zacskó? Rézzel szövött, védőcsomagolásban? Legyen úgy, de ha csak százforintos boltból való bádogdobozba hajigáljuk be a legfontosabb homeos szereket, az is megteszi. Csak legyenek ott. A bőröndben valahol. Egy Bob Marley képpel álcázott dobozfedő alatt. Vagy inkább egy bicajos fotós nagyobb méretű kalitkában, hogy mindegyik golyócska elférjen.
Mert az első, az ACONITUM NAPELLUS, jól uralja a kezdeti pánikot, a második, az ARNICA MONTANA, a testi és lelki sérüléseket.
A harmadik, a BELLADONNA, a gyulladásokat.
A negyedik, az APIS MELLIFICA, a feszülő és hidegre javuló ödémákat.
Az ötödik, a BRYONIA, az éppen beinduló tejtermelésből adódó fájdalmakat.
A hatodik STAPHYSAGRIA-t a gátmetszésre és a katéterezés, beöntés okozta testi és lelki bántalmakra adjuk.
A hetedik CAULOPHYLLUM-ot és a nyolcadik CIMICIFUGA RACEMOSA-t a szülés alatti tágulás-kitolás segítésére.
A kilencedik HYPERICUM PERFORATUM-ot az idegekkel gazdagon ellátott területek (mell, gátseb, hasi seb) gyógyítására, és a tizedik CHINA RUBRA-t a szülés alatt kialakuló vérveszteség és a folyadékveszteség pótlására.
A tizenegyedik az URTICA URENS-t és a RICINUS COMMUNIS a tejtermelésre.
A tizenkettedik a LYCOPODIUM CLAVATUM és CHELIDONIUM MAJUS az újszülött sárgaságára.
A GELSEMIUM SEMPERVIRENS a szorongásra.
Hajrá, szülünk!
letöltöm
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.