Éjszaka már párnával a térdeid között is nehéz aludni, állandóan pisilned kell, néha görcsöl a lábad. Aludj nappal is ha teheted, dőlj le pár percre, felfrissít. A jóslófájások is gyakrabban jöhetnek. Az ún. Braxton-Hicks fájások általában elmúlnak, ha testhelyzetet változtatsz. A vajúdást jelző fájdalom marad.
Amit érdemes tudni...A 36. héttől a szülésig még egy ultrahangvizsgálat lesz. Mérik a magzatvíz mennyiségét, ellenőrzik a méhlepény állapotát és flowmetriát végeznek (ez a magzat és a méhlepény ereinek áramlását vizsgálja).
Emellett a már megszokott vér és vizeletvizsgálat is megtörténik, ismételten ellenőrzik a vércukorszintet.
A 36. héttől – ha nem korábban – az orvos meg fog kérni, hogy számoljuk otthon a magzatmozgásokat. Mindenki érzi ha a baba jól van, de ha keveset mozog (ha felébreszted és számolod, ötnél kevesebbet), akkor érdemes szólni az orvosnak.
A CTG (kardiotokográf) műszerrel egyszerre lehet vizsgálni a magzat szívműködését és a méh aktivitását. A szülés alatt szintén ez a készülék rögzíti az előbbi adatokat. A CTG vizsgálat előtt érdemes inni valamit, vagy lépcsőzni, hogy ne aludjon a baba.
Mostantól egyre többet gondolsz a szülésre, megpróbálsz testileg-lelkileg felkészülni. Az utolsó hetek alatt leírjuk, milyen jelei vannak a szülés megindulásának, most lássunk néhány természetes előkészítő szert az utolsó hetekre:
Homeopátiás szerek a szülésre való felkészülésben
Az ARNICA MONTANA 9 CH, C 9 potenciában szedhető a szülés előtt 3 héttel, naponta egyszer. Felkészíti a szöveteket.
Sok helyen ajánlják a CAULOPHYLLUM / CIMICIFUGA RACEMOSA kombinációt. A tapasztalat azt mutatja, hogy a Caulophyllum, ez az indián gyógyászatban is használt gyógynövény előkészíti a méhet a szülésre. Szülés alatt fantasztikus méhnyaktágító, fájáserősítő hatású, főleg, ha a magzatburok idő előtt repedt meg.
Szülés előtt van olyan orvos, aki rutinszerűen adja. Ha a családban vagy az előző szülésnél gondot okozott a tágulás, érdemes elkezdeni a Caulophyllumot 1 hónappal a terminus előtt, heti 1 alkalommal, 30 CH potenciában.
Egyéb szülés előtti időszakban alkalmazható szerek
Szorongás, lámpaláz a szüléstől | |
Elengedési probléma, állandó sírósság, változékony hangulat, duzzadt lábak, nem bírja a fülledt szobát és a zsíros ételeket |
Hogyan szedjem?
A szereket lefekvés előtt, közepes potenciában (30 CH, C 30) kell elszopogatni.
A homeopátiás gyógyszer adagolásának általános szabályai:
magas potencia (D – 30-200, C- 30-200): max. 3-4 adag a jelzett időközönként
alacsony potencia (D – 4-12, C -5-15), vagy komplex készítmény:
vajúdás közben: 15 – 30 percenként, máskor: 3 – 4 alkalommal naponta
Az ajánlásokban szereplő szerek hígítása 15 CH, ahol nem, pl. a tejserkentés szereinél, azt külön jelezzük. A homeopátiás szereket napi 3-4 alkalommal kell elszopogatni, a tünetek javulásáig.
Saját tapasztalat
Ne hagyd magad azzal idegesíteni, hogy „na, vannak már fájásaid? Nincs még itt az időd? Ne aggódj, még egy gyerek sem maradt bent!” Nem hagyd, hogy a szülés teljesítménykényszerré váljon! Jársz az ellenőrző vizsgálatokra, nézik a méhszájat, a CTG a baba szívét és a fájásokat, és minden anya érzi, hogy rendben van a babája. Próbálj meg meditatív állapotban beszélgetni a kicsivel. Meséld el neki, hogy jó lesz világra jönni, milyen lesz a szobája, hogy fogod szeretni, már választottál neki egy játékot, stb. Ez egy nagyon érdekes játék, érezni fogod a kapcsolatot kettőtök között. Tapasztalhatod azt is, hogy kényszeresen rendet akarsz rakni, babaruhát vasalni. A kicsinek teljesen mindegy, milyen fodros ágyneműben fekszik. Egy dologra van szüksége igazán – rád.
Összegyűjtöttük a babavárás legfontosabb homeopátiás szereit.
A teljes felkészültség jegyében összeszedtük azt is, milyen szerekre lehet szükséged szülés előtt, alatt és után.
Ha maradt még kérdésed, kérdezz homeopátiás szakértőinktől.
Szerkesztette: R.Sz.
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.