Az alvás-ébrenlét ciklusa felborul, és ez megzavarja a szervezet hormonális ritmusát is.
Az agyban a hipotalamusz, a tobozmirigy és az agyalapi mirigy állítja be a biológiai órát. Ha több időzónával arrébb utazunk, a másnapossághoz hasonló tüneteket tapasztalhatunk.
Milyen tüneteket érzünk ilyenkor?
Átmenetileg romolhat a memória és a koncentrálóképesség. Jelentkezhet álmatlanság, hasmenés, és érzékeny idegállapot is.
A homeopátiás szakirodalom szerint minden átugrott időzóna egy nappal növeli az átállás idejét. A kelet felé repülve fokozottabbak a tünetek, mint amikor nyugatra repülünk.
Mi tehetünk a tünetek enyhítéséért?
Hosszú repülőút előtt érdemes néhány napon keresztül a szokásosnál többet aludni. Felszállás után igazítsa óráját az új időszámítás szerint, igyon sok vizet, kerülje a kávét. Nappali érkezés után ne aludjon, tartózkodjon minél többet a szabadban, és csak a helyi idő szerinti lefekvési időben térjen nyugovóra. Ha éjszaka érkezik, próbáljon aludni, akkor is, ha nem álmos. Relaxációs gyakorlatok segíthetnek az elalvásban.
Hogyan segít a homeopátia?
Homeopátiás szerek közül érdemes COCCULUS INDICUS 30 CH-t szedni, 12 óránként egy adagot, az utazás előtt két nappal elkezdeni a szedését, és a megérkezés utáni harmadik napig folytatni.
Ha a tünetek nem javulnak, NUX VOMICA 9 CH, napi 3 adag hoz enyhülést.
Az álmatlanság tünetei enyhíthetők komplex szer szedésével.
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.