A másik lehetőség, ha a hangszálaink tűrőképességén felül használjuk a hangunkat, mondjuk egy koncerten, vagy meccsen szurkolva.
Mi is a rekedtség?
Hangképző szerveink úgy működnek, mint egy húros hangszer. A gégébe beáramló levegő rezegteti meg a hangszálakat, és ez érzékelhető hangot produkál. Aki látott már egymás mellett nagybőgőt, csellót és hegedűt, megnézte a hangszerek teste és a húrok vastagsága közti különbséget, azt is érti rögtön, miért mélyebb a férfiak hangja a nőkénél, és honnan jön a gyerekhang édes csicsergése. Ha a hangszálak érzékeny felülete bármilyen okból megvastagszik (ezt okozhatja a felületet megtámadó baktérium, vagy vírus, de környezeti hatás, megerőltetés is), a hangszál nem képes az eredeti gyorsasággal rezegni, ezt érzékeljük rekedtségként.
A hangvesztéssel együtt élünk, elviseljük, anélkül hogy betegségként kezelnénk. Amikor nincs hagyományos kúra egy nem túl súlyos, de azért bosszantó betegségre (pl. egy enyhe allergia, egy vírusos nátha, a rekedtség, vagy gyomorpanaszok) a homeopátia mindig tartogat megoldást.
Komplex szer rekedtségre, gégegyulladásra, száraz köhögésre, vagyis olyan légúti bántalmakra, ami a torok alatti területet érinti. Megmenthet egy fellépést, vagy egy IGENT a „gyere hozzám feleségül” kérdésre.
letöltöm
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.