A menstruáció előtti napokban fellépő tüneteket érdemes hyperösztrogén, azaz erős ösztrogén hatású és hypoösztrogén, vagyis alacsonyabb ösztrogén hatású csoportra bontani. A hyperösztrogén tünetekre jellemző, hogy a menzesz előtti napokon, akár már az ovulációtól kezdődően mellfeszülés, alhasi fájdalom, feszülés és ingerlékenység jelentkezhet, míg a hypoösztrogén eseteknél szomorú, kedvetlen hangulat és deréktáji-keresztcsonti enyhe fájdalmak léphetnek fel.
A PMS (premenstruális szindróma) tüneteinek kezelésére jól bevált szer a Folliculinum, ha hyperösztrogén panaszokat mutat a beteg, akkor magasabb, azaz 15 CH potenciában javasolt szedni, ha hypoösztrogén jellemzői vannak a páciensnek, akkor alacsony potenciában, azaz 5 CH-ban javasolt szedni a szert, a ciklushoz igazítva. Átlagos, kb. 28 napos ciklus esetén a Folliculinum szedése havi kétszer javasolt, a ciklus 7. és 21. napján.
A 40 -50 éves kor körüli nők igen gyakran panaszkodnak menstruáció körüli panaszokról, különösen 45 éves kor után. itt a hormonális ingadozások miatt jelentkezhetnek különböző tünetek, ilyenek az idegesség, hőhullám, verejtékezés, feledékenység, ingerültség.
Az ösztrogén szint hol magas, hol alacsony, hullámzóan változik, a progeszteron szint gyakrabban fokozatosan csökken. Ennek megfelelően a FOLLICULINUM 15 CH-ból javasolt a ciklus elején, pl. a 7. napon bevenni, a ciklus második felében a LUTEINUM 5 CH 3-5 napon tartó szedésével lehet jól stimulálni a csökkenő progeszteron szintet. Természetesen mindig egyénileg érdemes figyelembe venni a nő ciklusát, hosszát, a menzesz jellegét, erősségét, esetleges fájdalmakat.
Ilyen esetekben jól lehet kezelni homeopátiával a problémát, a homeopátiás hormon hígításokkal stimulálni lehet a petefészek működését, és a lelki történés feldolgozására jól használható szerek vannak, leggyakrabban pl. az IGNATIA AMARA, NATRIUM CHLORATUM, ARSENICUM ALBUM, ACONITUM NAPELLUS
A szabályos időre jelentkező, illetve hosszabb ciklusok /elnyújtott ciklusok / váltakozása a menopausa jelei közé tartoznak. De mindig gondolni kell késői terhesség lehetőségére is!
Végül a másodlagos dysmenorrhoeák okai a következők lehetnek:
Érdemes homeopátiás orvoshoz fordulni, aki részletes kikérdezés, vizsgálat, és a leletek tükrében individuálisan felállítja a megfelelő homeopátiás receptet.
letöltöm
letöltöm
letöltöm
letöltöm
letöltöm
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.