Jól vagyok!

Gyógynövényes zoknifürdő

Gyógynövényes móka a gyerekek -és gyerek lelkű felnőttek- fürdővizébe

Angela Justis jelentette meg ezt a remek ötletet a Herbal Academy oldalán. 

„Mindig is szerettem gyógynövényeket és más, bőrtápláló anyagokat,-  például a zabpelyhet-használni a fürdővízben, de ezek azért elég sok takarítani valót hagynak maguk után. És elég nehéz úgy elengedni magad és élvezni a fürdés időt a gyerekkel, hogy közben a takarításon jár az eszed. A zoknifürdő azért csodálatos, mert magában tartja az eltakarítandó maszatot, miközben a gyógynövények, zabpehely és sók értékes összetevőit átadja a víznek. A gyerekek többsége örömmel segít fürdőzoknit készíteni és az elkészült példány olyan, mint egy illatos, puha játék.”

Mi kell a fürdőzoknihoz?

Egy nagyobb méretű, felnőtt zokni

A kiválasztott gyógynövény, engedjük a gyereket választani

Zabpehely, tejpor, só, vagy szódabikarbóna (egyik közülük)

Egy nagy pohár

Egy merőkanál

Hogy csináljuk?

  • készítjük ki az összes hozzávalót a konyhaasztalra,
  • a gyerek által kiválasztott gyógynövényből és a másik hozzávalóból kanalazzunk be összesen 1-2 merőkanálnyit a pohárba és keverjük össze,
  • húzzuk rá a zoknit a pohár szájára és borítsuk bele a keveréket a zokniba. Ezt a gyerekek nagyon szeretik csinálni. Vonjuk be őket a készítésbe.
  • Csomózzuk meg a zokni szárát. Ha nem elég hosszú a csomózáshoz, akkor egy befőttes gumival zárjuk le a csomagot.

Készül a zoknifürdő

Engedjünk a kádba olyan forró vizet, amilyen csak kijön a csapból. Ennél a fázisnál nagyon figyeljünk a gyerekekre! Ne engedjük őket a csap közelébe! Adjuk a zoknit a vízhez és engedjük pár percig, hogy ázzon, mint egy nagy teafilter egy óriás bögrében. Ez után adjunk hozzá langyos vizet, hogy megfelelő hőmérsékletű fürdőt kapjunk.  A fürdőzoknival jó játszani a kádban és jó vele gyengéden átdörzsölni a gyerekeket is.

Mi kerüljön a zokniba?

  • Levendula virág: az egyik kedvencem. A kis lila virágok tisztítják és gyógyítják a bőrt, csökkentik az izom fájdalmat és nyugtatják az idegrendszert. Csodálatos gyógynövény esti fürdőhöz, mert segít az elalvásban.
  • Kamilla virág: a kamilla különösen jól használható a gyermekápolásban. Matthew Wood fitoterapeuta szerint „a kamilla gyógyír a babáknak, akárhány évesek is”. A fürdővízhez adva gyulladáscsökkentő hatású és csökkenti a bőr irritációját. Érzelmileg lecsillapítja a haragot, megnyugtatja a nyűgös gyerekeket és nyugodt álmot hoz. Azonban ne vigyük túlzásba a használatát, mert szárítja a bőrt és esetleges érzékenység is kialakulhat rá.
  • Hársfavirág: enyhe nyugtató hatású fürdő készíthető a kedves és illatos hársfavirágból, amely elsöpri a feszültséget, a napi stresszt és lecsillapítja a hiperaktív gyerekeket. Eközben hűsíti és nyugtatja az irritált, égő bőrfelületet is. (szívritmus zavar esetén ellenjavalt)
  • Bodza virág: enyhíti a gyulladást, segíti a sebgyógyulást, gyógyítja a kiütéseket és az égett bőrfelületet pl. a napégést.
  • Rózsa: a rózsa gyulladáscsökkentő és megnyitja a szívet.  A „szívfájdalom” minden formáját gyógyítja.
  • Körömvirág: a szépséges sárga virág, világszerte a fitoterapeuták kedvence, mert csodásan gyógyít minden bőrsérülést, irritációt, gyulladást. 
  • Citromfű/Melissza: a fantasztikus illatú citromfüvet szinte minden gyerek szereti. Ez a gyógynövény is a túlpörgött és kimerült gyerekek számára a legjobb fürdőadalék.
Egyéb fürdőzokni töltelékek


  • Zabpehely: azon túl, hogy a zabpehely tápláló reggeli, külsőleg csökkenti a bőrviszketést és táplálja a bőrt. A száraz, viszkető, napégette bőrt is csodálatosan enyhíti egy langyos fürdőhöz adva. Megállapították, hogy a zabpehelyben található avenanthramid vegyület felelős ezért a különleges viszketést csillapító hatásért. Ezen felül a zabpehely szaponinjai gyengéden megtisztítják, ápolják, hidratálják a száraz bőrt. Mindezeken felül a zabpehely nagyon jó móka a kádban, mert a vízben csúszós lesz! Bíztassuk a gyerekeket, hogy nyomkodják ki bátran a zoknit, sőt le is dörzsölhetik vele a testüket.
  • Só: a sót leginkább izomlazító, méregtelenítő hatása miatt adjuk a fürdővízhez. A nyirokkeringést serkenti, ami betegség idején különösen fontos.  
  • Tejpor: a tejfürdő puha és selymes. A bőrt gyengéden hidratálja.
  • Szódabikarbóna: a szódabikarbóna is csodálatos fürdőadalék. A zabpehelyhez hasonlóan enyhíti a viszketést. Rovarcsípés, csaláncsípés és kiütés esetén hozhat enyhülést. Plusz kellemesen selymes lesz tőle a víz.

    Maradt még kérdésed?

    Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.

    Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.

    homeopátiás orvost keresek
    A www.homeopatia.info.hu oldalán található információk, szolgáltatások nem helyettesíthetik szakember véleményét, ezért kérjük minden esetben forduljon szakorvoshoz!
    homeopátia.info © 2024