Marlene Dietrich (1901–1992) nemcsak a 20. század egyik legnagyobb szórakoztató ikonja, hanem a homeopátia lelkes híve is volt. Dietrich az 1920-as években berlini kabaréénekesként, kóristalányként és színésznőként kezdte, majd a harmincas években hollywoodi filmsztár lett. Az Amerikai Filmintézet Dietrich-et minden idők 9. legnagyobb női sztárja közé sorolta. Élete és karrierje során nemcsak a művészeti életben alkotott maradandót, hanem egy olyan alternatív orvosi irányzatot is népszerűsített, ami akkoriban különösen az arisztokrácia körében volt elterjedt.
Élete során Marlene Dietrich aktívan támogatta a homeopátiát, amiben személyes gyógyítójának, Elizabeth Wright Hubbardnak jelentős szerepe volt. Hubbard nemcsak az Amerikai Homeopátiás Intézet első női elnöke, hanem az Amerikai Antropozófiai Társaság vezetője is volt, és számos híresség homeopatájaként dolgozott. Dietrich homeopátia iránti elhivatottsága abban is megmutatkozott, hogy gyakran küldött homeopátiás szereket barátainak, például Georges Pompidou francia politikusnak is.
De vajon honnan fakadhatott a művésznő homeopátia iránti érdeklődése? Mostohaapja, Eduard von Losch révén Dietrich már fiatalon kapcsolatba került a német arisztokrata körökkel, ahol a homeopátia széles körben elfogadott volt. A gyógymód népszerűségét a késő 18. századi európai arisztokratikus társadalmi rendszer alapozta meg. A királyi családok és gazdag patrónusok bőkezű pénzügyi segítséget nyújtottak homeopátiás kórházak, gyógyszertárak és a szegények számára fenntartott ingyenes rendelők létrehozásához, és lelkesen támogatták az orvosi középosztályt, aminek Samuel Hahnemann, a homeopátia rendszerének kidolgozója is meghatározó tagja volt.
Ebből fakadóan Dietrich baráti körében számos olyan ismert személyiség volt, akik érdeklődtek e gyógymód iránt. Hollywoodban olyan sztárokkal dolgozott együtt, mint John Wayne és Lauren Bacall, de a homeopátia nagy tisztelői közül Ernest Hemingwayt is barátjának tudhatta. Dietrich elköteleződését tovább erősítette a homeopátia iránt, hogy Johann Wolfgang von Goethe, akit Dietrich csak „anyám legimádottabb isteneként” emlegetett, szintén a homeopátia támogatója volt.
Dietrich folyamatos megújulásra való képessége, ami őt a szórakoztatóiparban igazán egyedülállóvá tette, jól kifejeződik abban is, ahogy a homeopátiához, mint gyógyító rendszerhez viszonyult. Akár a színpadon, akár a homeopátia területén, Dietrich mindvégig hű maradt ahhoz, hogy hatást gyakoroljon az emberek életére.
(E.Zs)
Forrás: https://www.sueyounghistories.com/2008-04-30-marlene-dietrich-and-homeopathy/
Kép forrása: Freepik.com
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.