Gyomor-bél rendszeri zavarok, hányás, hasmenés, aranyér, étvágyzavar

Nehezen megy a fogyókúra?

Minden életmódváltásnak vannak nehézségei, de az előnyök mindig megérik a kezdeti kellemetlenségeket.

A böjtkúra alatt, ha több, mint 24 órája böjtölünk, az emésztőrendszer és a máj kiválasztó üzemmódban dolgozik. A szervezetnek van ideje felfolgozni a salakanyagokat, és elpusztítani a kóros sejteket, így csökken a gyulladás is. Amikor elkezdünk böjtölni, vagy jelentősen csökkenteni a táplálékbevitelt, a testünknek időre van szüksége, hogy alkalmazkodjon az új étkezési szokásokhoz. Az adaptációs időszak alatt az általános rossz közérzet mellett jellemző tünet lehet a szédülés, fejfájás, rossz lehelet, álmatlanság,ingerlékenység is.

Fejfájás: a kevesebb kalória fogyasztása vagy az alacsony vércukorszint okozhatja a koplalással összefüggő fejfájást. Az emberek egy részének nagyon érzékenyek a fájdalomreceptorai a vércukor ingadozásaira, és a tartósan alacsony vércukor fejfájást okoz, vagy kiválthatja a migrént az arra érzékenyeknél.  Amikor a salaktalanító kúra vált ki migrénes fejfájást, ilyen esetekre a SANGUINARIA CANADENSIS​ a gyakran javasolt szer. Fejfájást okozhat a koffeinmegvonás is, ilyenkor a COFFEA TOSTA​, a kávéból készült szer segíthet. Fontos a böjt alatt a 3-4 liter víz fogyasztása naponta, hogy a salakanyagok eltávozhassanak. Ha álmatlanság okozza a fejfájást, a választandó szer a NUX VOMICA​.

Savtúltengés vagy csuklás: a böjt alatt gyomorégést tapasztalhatunk, főleg az első napokon, ezért fontos a meleg folyadékok (tea) és lúgosító folyadékok (citromos víz, zöldségleves leve) fogyasztása. A NUX VOMICA​, a SEPIA OFFICINALIS​ és a ROBINIA PSEUDOACACIA​ segíthet a problémán. A csuklást SULFUR​ vagy CUPRUM METALLICUM​ enyhítheti.

Rossz lehelet: Ha nem eszünk, csökken a nyál, és fokozódik a baktériumok szaporodása, ami rossz leheletet okozhat. A nyelv a böjt alatt fontos kiválasztó szerv, érdemes reggelente olajjal öblögetni a szájat, és lakaparni a nyelvet.   

Székrekedés: a böjt legtöbbször béltisztítással kezdődik. Amikor az emésztőrendszert pihentetjük, és nem viszünk be táplálékot, széklet sem képződik. Rövidebb (16 vagy 24 órás) böjtöknél jellemzően akkor fordulhat elő székrekedés, ha a böjtölő nem fogyaszt elég folyadékot.  

Forrás: https://homeomart.net/2021/04/12/fasting-side-effects-and-remedies-in-homeopathy/


    AJÁNLOTT E-KÖNYVEK ÉS TERÁPIÁS KÁRTYÁK
    • letöltöm

      Stressz, pánik és alvászavar kezelése homeopátiával e-könyv

      tovább
    • letöltöm

      Fejfájás, migrén homeopátiás kezelése

      tovább
    • letöltöm

      Napszúrás e-kártya

      tovább
    • letöltöm

      Tengeri betegség e-kártya

      tovább
    • letöltöm

      Balesetek, sérülések kezelése homeopátiával e-könyv

      tovább
    Maradt még kérdésed?

    Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.

    Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.

    homeopátiás orvost keresek
    A www.homeopatia.info.hu oldalán található információk, szolgáltatások nem helyettesíthetik szakember véleményét, ezért kérjük minden esetben forduljon szakorvoshoz!
    homeopátia.info © 2024