Mindannyian tapasztaltuk már nehéz, vagy nem teljesen friss ételek fogyasztása után, hogy a gyomrunk elnehezül, olyan, mint ha kő lenne benne. A fájdalmat akár hányás, hasmenés is kísérheti. A gyomorsav nyelőcsövet maró érzését sem kell bemutatni egyetlen felnőttnek sem. Szerencsés esetben ezek csak múló tünetek és valóban a nem megfelelő táplálék vagy múló stressz okozza.
Az emésztési zavarok hátterében gyakran lelki problémák vagy komolyabb megbetegedések húzódnak. A magyar nyelv igen beszédes, amikor azt mondjuk „nem veszi be a gyomrom, ezt nem tudom lenyelni, nyomja a bögyét”. Ha az emésztési panaszai állandósulnak, vagy a tünetek nem enyhülnek, okvetlen keresse fel orvosát és tárják fel a pontos kiváltó okot.
vagy kérdezzen homeopátiás szakértőinktől rovatunkban ingyen!
A megfelelő emésztést támogatja, ha igyekszünk naponta azonos időkben étkezni. Evés előtt igyunk egy pohár vizet, amiben egy evőkanál almaecetet keverünk el. Ezzel erősíthetjük a gyomorsavat. Több természetgyógyász véleménye szerint a nyelőcsőbe visszaáramló gyomorsav kellemetlenségét nem a sok, hanem a valójában túl kevés gyomorsav és a nem megfelelően záródó gyomorszáj okozza. Kerüljük az alkohol fogyasztást, a dohányzást és a nehezen emészthető ételeket, mint pl. hüvelyesek, tejtermékek, füstölt és feldolgozott húskészítmények.
A homeopátia az alábbi megoldásokat kínálja az enyhe emésztési panaszok kezelésére.
Ha a fő tünet a felfúvódás:
CHINA RUBRA (CHINA) 9 CH
felváltva 5-5 golyócska minden félórában a 9 CH potenciából.
Erőteljes gyomorégés esetén:
felváltva 5-5 golyócska minden félórában a 9 CH potenciából.
Gyomorgörcs esetén:
felváltva 5-5 golyócska minden félórában a 9 CH potenciából.
Nehéz ételek fogyasztása előtt és utánNUX VOMICA óránként 5 golyócska az 5 vagy 9 CH potenciából.
Hogy minden helyzetre legyen homeopátiás megoldás otthon, itt a 16 ajánlott alapszer a házipatikába.
Szerző: Dr. Gábor Fruzsina
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.