ALUMINA: a széklet jellege változó, lehet darabos, lehet puha, nincs inger, a belek renyhék, még a puha széklet ürítése is nagy nehézséggel jár. A végbél berepedezhet, sebesnek érzi a beteg. A bőr és a nyálkahártyák szárazak. Az étrendváltáskor fellépő székrekedés (tápszer) egyik jó szere csecsemőknél.
Ammonium muriaticum: kicsi, apró, darabos, morzsolódó széklet, nyálkával borítva. Van inger, de a székelés nehéz, nagy erőfeszítést igényel. A végbél égető érzete jellemző székelés alatt és után, és aranyér is kísérheti a tüneteket.
BRYONIA: olyan a széklet, mintha ki lenne égetve, nagy, száraz darabok ürülnek. Van székelési inger. A nyálkahártyák extrém módon szárazak, a végbél berepedezhet.
CAUSTICUM: a széklet jellege változó, vagy kicsi és puha “libafos” jellegű, vagy kicsi, kemény, zsírosan fénylő. Nincs inger, szinte bénult a bélműködés. Gyerekek állva kakilnak. Olyan székrekedés, ami a túl erőszakos szobatisztaságra neveléstől alakul ki.
HYDRASTIS CANADENSIS: nagy kemény széklet, sárga váladékos darabokkal. Van székelési inger. Sokszor jelentkezik túlzásba vitt hashajtó használat után. A gyomor süllyedés érzete és tompa fejfájás is kísérheti. A végbél kitüremkedhet.
MAGNESIUM MURIATICUM: kis golyócska formájú, kemény széklet. Van székelési inger, de az ürítés nagy erőfeszítést igényel. Nyilalló fájdalom székeléskor, fájdalmas aranyér. Kisbabák fogzás alatti székrekedése.
NUX VOMICA: állandó eredménytelen inger, székelés után az az érzése, hogy a széklet egy része bennmaradt. A széklet állaga változó. A végbél görcsösen összeszorul. Túlzásba vitt étkezés, italozás, stressz, hashajtók alkalmazásának következménye. Viszkető aranyerek.
OPIUM: beszáradt széklet, kemény, fekete golyócskák. Nincs inger, bénultság érzet. A széklet félig ürül, majd visszacsúszik. A vékonybél görcsös fájdalma. Tudatmódosító szerek, gyógyszerek, altatás következtében kialakuló székrekedés.
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.