A szúnyogok látása nem túl jó, de a szaglásuk és hőérzékelésük rendkívül kifinomult. A vérszívó nőstényszúnyogokat a testből kisugárzódó hő, néhány jellemző illatkomponens, valamint a kilélegzett szén-dioxid vezeti el áldozatához. Szúrás közben a szúnyog véralvadásgátló anyagot köp a sebbe, hogy ne duguljon el vékony szájszerve szívás közben.
A szúnyognyálban lévő anyagra szervezetünk allergiás reakcióval reagál. Az ilyenkor felszabaduló hisztamin tágítja az ereket, így a fehérvérsejtek gyorsabban eljutnak az idegen anyagig. A hisztamin erősen izgatja a szöveteket is, ezért viszket a csípés, és áteresztővé teszi az érfalakat, így a kiáramló folyadék duzzanatot okoz. A kitágult erek miatt piros a bőr.
Csípésekre az alábbi homeopátiás gyógyszerek adhatók:
HISTAMINUM – antihisztamin jellegű hatás, minden esetben adhatjuk, ha allergiás reakció jelentkezik!
Ajánlott potencia: 30 CH, C, tízpercenként, javulásig.
APIS MELLIFICA – a duzzanat, pirosság csökkentésére, ha javul a hideg borogatástól.
Ajánlott potencia: 30 CH, C, tízpercenként, javulásig.
TARENTULA HISPANA – fájdalmas pókcsípésre, a csípés helye kemény, tömött, kék, égően fájdalmas.
LEDUM PALUSTRE – ha a csípés helye hideg, kék és duzzadt, javul hideg borogatástól.
Ajánlott potencia: 9 CH, C tízpercenként, javulásig.
LEDUM PALUSTRE - a szúnyog távoltartására
Ajánlott potencia: 9 CH, C, napi 2x5 golyócska, ha szúnyogos helyre megyünk.
A viszketés csökkentésére külsőleg igen hasznos a DAPIS GÉL. A DAPIS gél természetes kivonatokat tartalmaz (Apis mellifica kivonat, Ledum pallustre tinktúra), nincs benne fájdalomcsillapító vagy antihisztamin gyógyszer. Lehet vele napra is menni, mivel nem fényérzékenyíti a bőrt.
Forrás: Homeopátia napjainkban, Springmed Kiadó, 2007
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.