olyan sok kérdést kapok aggódó gazdiktól, hogy megnyugtatásként a legelején leszögezem, hogy kutyáink nincsenek csaholós viszonyban a malackákkal – talán a vadászatot kivéve, de akkor is csak távolról...
Minden jóravaló gazdi halott már a „kennelköhögésről”. Ez sokkal régebbi, mint a gágogós (madárinfluenza), illetve röfögős (sertésinfluenza). Az elnevezés elárulja, hogy milyen közegből is származik. A szaporító kennelből, amely sokszor nem több mint a fekvő és kakiló sarok pár lépésnyi távolsága, – persze most is tisztelet a kivételeknek – és mivel a kedves olvasó még mindig a homeopátiás oldalon van, emlékeztetném, hogy a homeopata (holisztikus) szemlélet, az egyed betegségét, az életkörülményeihez való alkalmazkodási képesség függvényében vizsgálja és értelmezi.
Ha arra gondolunk, hogy a fent említett járványok olyan építményekből indulnak ki, ahol több ezer vagy tízezer (házi !?) állat, szó szerint egymás fején járkál, akkor érthető, hogy a körülöttük szorgoskodó emberek is„ gazdái” lesznek előbb vagy utóbb, az ott tobzódó mikrovilágnak. Ez után már csak az a kérdés, hogy gyalog, vagy járművön indulnak hódítani...
Persze kedvenceinknek – legyen kutya, vagy macska – is meg vannak a sajátságos „kísérői” pl. parainfluenza, adenovírus, herpesz, vagy éppen szopornyica vírus képében, és a baktériumok közül is első helyen bizonyos Bordatella-fajok részesítik előnyben a légutakat. Ennek ellenére igazából kevesen betegednek meg, hogyha tartási körülményeik és „falkabéli”helyzetük kielégítő számukra. Persze az extrém körülmények, sok mindent átírnak, álljon itt a következő példa: Floridában, 2004-ben a versenyagarak körében köhögési járvány ütötte fel a fejét. Mivel ez pénzes örömtől fosztotta meg a becses futtatókat, nagy erőkkel kutatva, sikerült nyakon csípni az addig ismeretlenség homályába burkolt kórokozót, amit nyilvánosan meg is neveztek H3N8-nak!
Ugye van némi hasonlóság a nevek és betűk között? Főleg ha tudjuk, hogy influenza törzseket jelölnek így.
Megoldásként egy időre szélnek eresztették a kutyákat, így meg is szűnt a járvány. Mivel az eredeti kérdések főleg arra vonatkoztak, hogy az emberről „átmehet” e a kutyára a vírus, a valós világban ezt esélytelennek tartom. Az viszont teljesen életszerű, hogy az őszi időváltozással, főleg ilyen nyárias ősz után, kicsit nehezebben készülnek fel kedvenceink a nyálkás, nedves, hideg napokra, sétákra.
Segítsünk nekik gyógynövényes készítményekkel, amelyek megfelelő formában tartalmaznak vitaminokat és ásványi anyagokat, kiválóan megtámogatva immunrendszerüket.
Javasolt homeopátiás szerek megelőzésként:
ECHINACEA napi 2x5 golyócska
Komplex készítmény az influenzás tünetek enyhítésére: napi 2-3x 10 golyócska
Vincetoxicum: napi 2x5 golyócska
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.