Sokan már tapasztalatból is tudják, hogy a homeopátia nemcsak a humán-, hanem állatgyógyászati vonalon is hatékony
segítség, ha beteg a cicánk, kutyánk vagy más házi kedvencünk. Az viszont sajnos még nem evidens, hogy a
szupermarketek hűtőpolcain is homeopátiás szerekkel kezelt állatokból készült termékek legyenek hozzáférhetőek.
Talán nem utópia, hogy ezek a bio-minőségű, antibiotikummal nem kezelt állatok húsából készült termékek egyre
szélesebb körben elérhetővé váljanak a fogyasztók számára, hiszen ez nemcsak az állatok életminőségét, vitalitását
szolgálják még életük során, hanem az embert is, aki a legnagyobb mennyiségű antibiotikumot már nem orvos által
felírt gyógyszer, hanem állati eredetű termékek formájában fogyasztja el, így ez a jelenlegi helyzet jelentős mértékben
hozzájárul az antibiotikum rezisztencia kialakulásához.
Az alábbi cikkben egy ellenpéldáról olvashatunk egy hazai állatorvos tollából, aki a nagyállattartásban sikeresen
alkalmazza a homeopátiás szereket (kizárólag homeopátiával gyógyít). Bízunk benne, sokakhoz eljut ez az információ
és talán kedvet csinál többeknek, akik állattartással foglalkoznak, hogy homeopata állatorvossal kooperálva keressék az
állatok és a fogyasztók magasabb szintű életminőségét biztosító lehetőségeket, így a homeopátiás kezelést!
(Bevezető: TN Alapítvány)Egyre többször okoz problémát az antibiotikumokra rezisztens baktériumok elszaporodása humán vonalon éppen úgy, mint az állatorvoslás terén. Az új jogszabályok próbálnak olyan kereteket létrehozni, amelyek lassítják ezt a folyamatot, és ezzel a kórházakban kialakult helyzetet legalább nem fokozni.
A homeopátia alkalmazásával az állatok szervezetének öngyógyítási folyamatát beindítva elérjük, hogy minimálisra csökkenthető, vagy el is hagyható az antibiotikumok használata, ezzel a rezisztens törzsek kialakulásának is gátat vetünk. Nincs várakozási idő, hiszen nincs bomlásterméke a készítményeknek.
Egy sertéstelepi tapasztalatomat szeretném megosztani az olvasókkal. Az a tartástechnológia, amit ezen a telepen alkalmaznak, nem a szokványos, intenzív tartástechnológia, hanem szabadtartás. A kocák a szabadban ellenek. A malacok csak a hízlalás idején kerülnek fedett helyre. Nincs fűtés, nincs lehetőség a „lakhelyek“ fertőtlenítésére, a járványvédelem is - a klasszikus értelemben véve - hiányos.
Egy reggel azt tapasztaltam, hogy a hízó állatok között néhány állatnak klasszikus, vörös borseprű színű bélsár folyt a végbeléből. Ez egy igen súlyos betegség tünete, össze sem lehet téveszteni semmivel. A vastagbél bolyhainak elpusztulása során vérzés indul el. Nagyon rövid idő alatt kialakul a tápanyag és a folyadék felszívódásának képtelensége, a folyamatos vérveszteség a keringés összeomlásához, majd az állatok elhullásához vezet, komoly veszteséget jelentve a gazdaságnak néhány nap leforgása alatt.
Gyorsan végiggondoltam a helyzetet. Mennyi időbe telik, míg a rezisztencia vizsgálat elkészül, amíg intézeti lelethez jutunk? A gyógyszer megérkezésének ideje is 2-3 nap, és az sem biztos, hogy az in vitro eredmény in vivo is jól fog működni.
Elhatároztam, hogy addig, amíg ez a kb. 1 hét eltelik, bevetem a homeopátiát. Egy olyan szert kaptak az állatok, ami a fekély képződések során kialakuló vérzésre adunk. Egyedi kezelés helyett, hiszen az a telepen elég nehézkes lenne, az ivóvízben oldva kapták meg a gyógyszert az állatok.
A következő napon nem volt elhullott állat, sőt a beteg állatokat sem találtuk volna meg, ha nem jelöltük volna meg őket. Teljesen tünetmentesek lettek. Szerencsére a többi állat sem mutatott tüneteket. Az állatok fejlődése nem torpant meg, nem volt visszaesés sem a hízlalás során.
Ennek okát abban látom, hogy az akkor még tüneteket nem mutató állatoknál a betegség tüneteinek kialakulását is képes volt a homeopátiás szer megakadályozni. Az egyébként a szervezetbe bekerült kórokozó nem talált megfelelő környezetet az elszaporodásához.
A homeopátia bevetésével jelentős költséget takarítottunk meg. Az intézeti vizsgálatok elenyésző költséget jelentettek volna a felmerülő gyógyszer költséghez képest. A későbbiek során még két alkalommal volt szükség hasonló beavatkozásra, egy évvel később, másik állománynál. Ennek már 6 éve...
Gyakran alkalmazok homeopátiát ellés előkészítésre; ellés után kialakuló hüvelyfolyás gyógyítására; választás utáni időszakban a takarmányváltáskor kialakuló hasmenésre; hő-stresszre. Nagyon jó segítő társ a mélyalmon tartott hízóknál kialakuló köhögésre, aminek nem más az oka, mint a felszaporodó ammónia belélegzésekor kialakuló nyálkahártya kimaródás a légutakban. Ha ezt meg tudjuk előzni, nem tudnak a fakultatív patogén baktériumok elszaporodni és súlyosabb betegséget kialakítani.
Sokáig sorolhatnám azokat a tüneteket (betegségeket), ahol sikeresen alkalmazni lehet a homeopátiás szereket, mellőzve az antibiotikum felhasználását. Természetesen vannak olyan esetek, ahol nem lehet elkerülni. Erre azonban ritkán kerül sor.
A gazdasági mutatók is jelentősen javultak. Kevesebb a kiesés, nagyobb a súlygyarapodás.
Szerző: dr. Farkas Rita
letöltöm
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.