Nem is volt komolyabban beteg, eltekintve egy három éves korában bezoár okozta béleltömődéstől, ill. a nyolc éves korában jelentkező bűzmirigy-gyulladástól, amelyek a hagyományos állatorvosi kezelésre gyorsan gyógyultak.
2011. augusztusában a fiatal párnak kisfia született, akinek megszületése előtt öt nappal Bonifác súlyos „depresszióba” esett, amiből aztán a baba megérkezése után kigyógyult, nyugtázva, hogy ő sem került ki az érdeklődés középpontjából.
A baj akkor kezdődött, amikor az öt hónapos kisfiú egyre nagyobb figyelmet kezdett követelni magának. Bonifác egyszer csak elkezdte a bal hátulsó lábát húzni, majd azóta, hogy a baba egy alkalommal éles fejhangon sírni kezdett, a cica „furcsa” bélsárürítési tüneteket produkált. Kinyomta ugyan a bélsarat, ami azonban nem pottyant ki a végbélnyílásból, hanem, figyelmeztető jelként, magával hurcolta. A megszokott, hagyományos állatorvosi rendelőbe vitték, ahol azt állapították meg, hogy vagy porckorongsérv, vagy autoimmun gerincburok-gyulladás áll a sántítás hátterében. A kapott szteroidos kúrára azonban sajnos nem javult Bonifác állapota.
Ekkor ismerkedtünk meg egymással.
A vizsgálat során Bonifác majd belebújt a gazdaasszonyába, mindenáron a nyakába igyekezett kapaszkodni. Túlérzékenységet, erős fájdalmat jelzett a gerincoszlop hát-ágyéki szakaszának áttapintásakor. Azt is megtudtam, hogy Bonifác a szteroidos kezelés óta egyáltalán nem szereti a meleget, holott azelőtt mindig a paplan alatt, vagy a radiátoron aludt.
A kezelést SULFUR-ral kezdtük, amelyből három napon át naponta háromszor kapott egy-egy adagot. Arra kértem a gazdaasszonyt, hogy vezessen naplót, inkább csak a feltűnő tünetekről. Egy ilyen napló az esetkövetésben mindig nagy segítséget jelent.
A kezelés első napján Bonifác jó kedvű lett és nagyon mélyen aludt. A lépcsőn azonban nagyon húzta a fájós lábát.A második napon ismét a radiátorra feküdt. Macskafüvet kért, amit tíz percen belül kihányt. A harmadik napon hajnalban enni kért, de az ételt tíz percen belül kihányta. Már nem húzta a lábát.
A negyedik napon viszont féltékenykedni kezdett a babára. Ahogy a gazdaasszonya leírta: „ő akar a főnök lenni.” Beugrott a járókába, ott, vagy a pelenkázón aludt. A következő napon füvet kért, amit rögtön kihányt. A babát feltűnően kerülte.
Ekkor NUX VOMICA-val folytattuk a kezelését, amiből öt napon át – két napos szünet után egyszer ismételve – naponta háromszor tíz cseppet adagoltunk. Bonifác már nem sántikált és a bélsár is a rendes helyére, a macskaalomra pottyant, nem hurcolta magával.
De a féltékenysége nem szűnt. Ezért három napon át LACHESIS MUTUS-t kapott.
Amikor a napokban újra megvizsgáltam, boldog, egészséges, kiegyensúlyozott cica benyomását keltette. Már a saját, megszokott helyein aludt, nem a járókában, vagy a pelenkázón.A lábát nem húzta, a gerincoszlop áttapintásakor sem jelzett fájdalmat.
Remélem, lehetőségem lesz a kis család sorsának további követésére.
Szerző:
Dr. Takács Györgyi
homeopata állatorvos
állathigiénikus és toxikológus szakállatorvos
SanaVet állatorvosi rendelő
Rendelés: hétfőn, szerdán és pénteken délutánonként
A betegeket előzetes időpontegyeztetéssel fogadjuk.
H-1076 Budapest, Garay u. 21. fszt. 1. Kaputelefon: 65
Tel.: (06 1) 321-1355
letöltöm
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.