Ha új családtag érkezik, kutyánk mutathatja a féltékenység jeleit. Ezt könnyű összetéveszteni azzal, amikor az új falkatagnak be kell illeszkednie a rangsorba, és ez le kell „meccselnie” a régi tagokkal. Szerencsére a legtöbb esetben ez hamar lezajlik, és utána helyreáll a családi béke. Ezt azzal is segíthetjük, hogy határozottak, és nyugodtak maradunk, igyekszünk a korábbi napirenden jelentősen nem változtatni. Feladatokat adunk a kutyánknak, hogy érezze a fontosságát. A babusgatás általában nem segít, inkább „olaj a tűzre”.
Azonban léteznek olyan alkatok, akik nem hajlandók „közösködni”. Ilyenkor jól jöhet a homeopátia.
HYOSCYAMUS NIGER: ez az alkat nem viseli az egyedüllétet, de az új társaságot sem. Ilyenkor átcsap agresszívbe, támad, harap, de előtte figyelmeztet, morog, borzolja a szőrét, fenyegető testtartás vesz fel. Különösen a nála kisebb kutyákat viseli nehezen. Nagyon bizalmatlan, nehezen fegyelmezhető, nehéz kontroll alatt tartani. Ha feszült, akkor mániákusan, hisztérikusan viselkedik.
PLATINUM METALLICUM: inkább nőstény állatokra jellemző, akik felsőbbrendűen viselkednek, mintha királynők lennének. Mindig éhes, a nemi vágya is fokozott, de a neki nem tetsző kankutyát ledominálja. A magányt kedveli, nem viseli el a társaságot. Képes a saját kölykeit is megtámadni. Bármilyen apró változás is felingerli. A szidás, dorgálás csak ront a helyzeten. Egyik pillanatról a másikra támad, harap, bár előtte látszólag vidám volt.
NUX VOMICA: nagyon domináns, még a gazdájával szemben is. Nehezen fogad szót, akár moroghat, vicsoríthat is, mire nagy kelletlenül szót fogad. A kutyákkal is hasonlóan viselkedik, mindenkin uralkodni akar.
LACHESIS MUTUS: ha új családtag érkezik, akkor a kutya szomorúnak, kétségbeesettnek tűnik. Nem akar sétálni, nem akar enni. De ha valamiben megakadályozzuk, akkor figyelmeztetés nélkül harap. Ez a helyzet a párzási időszakban még súlyosbodhat.
PULSATILLA PRATENSIS: inkább duzzog, finoman, tapintatosan bökdösi a gazdit, vagy – mintha véletlen lenne – mindig az ember és az új jövevény közé tolakszik. Úgy viselkedik, mint egy kölyökkutya. Egyébként is nagyon érzelmes, bújós.
Általában 30 CH / C30-as potenciát használok naponta kétszer, egy hétig. Ha ez nem segít, érdemes szakemberhez (képzett homeopata állatorvos és / vagy kutyatréner) fordulni.
Szerző: Dr. Csúz Andrea homeopata állatorvos
letöltöm
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.