A „Táplálékod legyen orvosságod” hippokratészi gondolatát Ludwig Andreas Feuerbach XIX. században élt német filozófus frappánsan így fogalmazta meg: „Az vagy, amit megeszel!” Ha tudatában vagyunk ennek a gondolatnak, akkor törekszünk rá, hogy egészséges, vitaminokban, nyomelemekben gazdag, változatos legyen a mindennapi táplálékunk. Ilyen táplálékhoz azonban csak akkor juthatunk hozzá, ha tiszta forrásból vásárolunk, ha lehet, a kistermelőktől, vagy mi magunk termeljük meg legalább a primőr zöldségeket, salátákat, paradicsomot a kiskertünkben, vagy akár egy balkonládában, az erkélyünkön!
Az, hogy a homeopátia az emberi test gyógyulásában milyen fantasztikus szerepet játszik, bárki megtapasztalhatta, aki megfelelően kiválasztott homeopátiás gyógyszert alkalmazott gyógyulása érdekében, így egyénre szabott, individuális kezelésben részesült. Egyesek azt is tudják, hogy házi kedvencüket, Cirmit vagy Buksit is ki tudja húzni a jó homeopátiás gyógyszer a bajból és olykor még az állatorvosok is csodájára járnak milyen gyorsan és hatékonyan dolgozta ki a szer a kutyánk vagy cicánk betegségét! Azt azonban tudjuk-e, hogy a homeopátia minden élő szervezetre egyaránt hat, így az embereken és állatokon kívül a kertészkedésben is óriási szerepet kaphat ez a gyógymód? Az agrohomeopátia széleskörű népszerűségnek örvend - Észak-Amerikától Európán át, Ausztráliáig – azok körében, akik homeopátiás házi patikájukat nemcsak maguk számára, de a virágaik, palántáik, fáik jólléte érdekében is alkalmazzák azt.
Ha homeopátiásan kezeljük növényeinket, akkor többek közt a következő előnyökre tehetünk szert: kevesebb kártevő lesz jelen a kertben, ellenállóbbak lesznek a kezelt növények, nagyobb terméshozamot, dúsabb virágzatot eredményezhet a kezelés, ha nem használunk mellette más vegyszert. Ha a talaj minőségét is csak természetes eredetű anyagokkal javítjuk, akkor pedig idővel bio-minőségű zöldséget, gyümölcsöt szüretelhetünk!
Az alábbiakban összefoglaljuk melyek azok az alapszabályok, melyeket érdemes szem előtt tartani, ha homeopátiás kertészkedésre adjuk a fejünket.
Végül egy agrohomeopátiás tipp, hogy ez a hónap se múljon el gyakorlati jó tanács nélkül! Ha szellőztetésnél hideg levegő érte a fikuszt vagy az orchideát, akkor ACONITUM NAPELLUS (200 CH) szerrel készítsünk öntözővizet és ezt alkalmazzuk a növény ért „sokk hatás” semlegesítése érdekében. Ugyanezt a szert alkalmazhatjuk fagykárok esetén is, ha már kiültettünk valamit szabad földbe és korai fagyhatás érte a növényt, de még van benne élet.
Folytatjuk!
(Divinyi Zoltán Péter)
Forrás:
Christian Maute: Növénygyógyítás homeopátiával (Lyrikod Kft., 2018)
Vegyszermentesen Kertészkedők Klubja (Facebook csoport)
Ha valamire nem találtad a választ, tedd fel a kérdésed szakértőnknek! Kérdésed elküldése előtt kérjük, vedd figyelembe, hogy a válaszok nyilvánosan jelennek meg. Ha a problémád bizalmas jellegű, inkább az orvoslistánkban keress egy szakértőt, akivel személyesen konzultálhatsz. Nincs lehetőségünk magán e-mail címekre történő válaszadásra és telefonos konzultációra sem.
Szakértőinknek új kérdést csak regisztrált látogatóink tehetnek fel. Ha még nem regisztráltál oldalunkon, kattints ide! Ha már regisztráltál korábban, akkor lépj be.